INFORMACJE O ZAKUPACH
Każda przesyłka wyceniana jest indywidualnie, biorąc pod uwagę wagę, rozmiar i rodzaj produktów z zamówienia. W trakcie składania zamówienia zobaczysz dokładnie, w jaki sposób naliczane są koszty transportu Twojego zamówienia, zaraz po złożeniu go w Sklepie Internetowym.
Ze względu na duże zainteresowanie podany czas wysyłki może się wydłużyć. Średni czas to 4-7 dni. Pamiętaj, że przygotujemy Twoje zamówienie, zapakujemy je bezpiecznie i wyślemy na podany adres po otrzymaniu płatności.
Po złożeniu zamówienia jeden z naszych ekspertów wyceni transport towaru do miejsca docelowego i wystawi fakturę proforma.
INFORMACJA O PŁATNOŚCI
Dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, a my rozwiążemy problem. Proszę przygotować fakturę nr. i zgłoś każdy szczegół naszemu serwisowi.
Pamiętaj o następujących kwestiach:
- Załącz podpisany egzemplarz CMR i opis szkody
- Załącz wyraźne zdjęcia uszkodzeń
- Zgłoś to w ciągu 24 godzin od dostawy
Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, aby omówić, czy jest to wykonalne. Jeśli zamówienie jest już w transporcie, musisz je zwrócić na swój koszt. Zwrot towaru jest akceptowany przez dwa tygodnie (14 dni) od daty dostawy, ale tylko wtedy, gdy produkt jest nadal nowy.
Fotowoltaika to dziedzina nauki i technologii, która umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu promieniowania słonecznego. Jest to możliwe dzięki zjawisku fotowoltaiki.
Podstawowym i głównym elementem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które łączone są w moduły fotowoltaiczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie wygenerować więcej energii słonecznej. W ogniwach światło słoneczne przekształca się w prąd stały. Proces ten nazywany jest zjawiskiem fotowoltaicznym. Ogniwa wykonane są z materiałów półprzewodnikowych. Umożliwiają przewodzenie ładunków elektrycznych pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak m.in. promieniowanie słoneczne czy temperatura. Najczęściej stosowanym półprzewodnikiem w produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. Energia słoneczna zamieniona na prąd stały przekazywana jest do falownika fotowoltaicznego, który odpowiedzialny jest za przekształcenie jej w prąd przemienny. Prąd przemienny to ten, który znajduje się w naszych domowych gniazdkach i z którego korzystamy na co dzień.
Zestaw fotowoltaiczny zawiera:
- Panele fotowoltaiczne wykonane z ogniw fotowoltaicznych, w których światło słoneczne zamieniane jest na prąd stały. O efektywności zjawiska fotowoltaicznego decyduje budowa ogniw fotowoltaicznych, rozmieszczenie modułów oraz warunki atmosferyczne.
- Inwerter fotowoltaiczny, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego wytwarzanego przez panele fotowoltaiczne na prąd przemienny, czyli taki, z jakiego korzystamy na co dzień w naszych domach.
- Konstrukcja montażowa, na której montowane są moduły fotowoltaiczne. Rodzaj konstrukcji uzależniony jest od rodzaju dachu, na którym zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna.
- Licznik dwukierunkowy mierzący przepływ energii elektrycznej. Dzięki niemu mamy możliwość rozliczenia ilości energii, którą wyprodukowaliśmy i jaką zużyliśmy.
Okres jesienno-zimowy nie jest łatwym czasem dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Plony wynoszą czasami zaledwie 10% tego, co można uzyskać wiosną i latem. Energia słoneczna w tym okresie jest znikoma, czasem wręcz niewystarczająca do uruchomienia falownika fotowoltaicznego. Dzieje się tak dlatego, że słońce zachodzi nisko, późno wschodzi i wcześniej zachodzi.
Aby falownik wystartował muszą zostać spełnione minimum dwa warunki:
– minimalne napięcie rozruchowe
– prąd musi płynąć – minimalne jakie obserwujemy to 0,1A – 0,3A, w zależności od modelu falownika, ilości paneli itp.
Niestety, jesienią i zimą bardzo często trudno jest spełnić drugi warunek.
Najczęstszą przyczyną jest śnieg, lód, opadające liście, marznący deszcz lub inne zanieczyszczenia osadzające się w tym okresie na panelach.
Więcej informacji na temat tego problemu można znaleźć na forum Growatt:
Minimalny kąt dachu wynosi 10°. Jest niezbędny do samooczyszczania modułów np. ze śniegu. Jeśli dach ma mniejszy kąt nachylenia, należy to skorygować za pomocą odpowiedniej konstrukcji montażowej. Największe uzyski energii dla naszej szerokości geograficznej osiąga instalacja fotowoltaiczna przy kącie nachylenia 30-40° – moduły zorientowane w kierunku południowym oraz 15-25° – instalacja fotowoltaiczna w kierunku wschód-zachód.
Nie da się jednoznacznie określić, ile czasu zajmie uzyskanie zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Szacuje się, że średni czas zwrotu inwestycji wynosi około 8-10 lat.
Obszerne informacje na ten temat można znaleźć na forum Growatt:
Jeśli samodzielnie instalowałeś instalację fotowoltaiczną, obejrzyj filmy instruktażowe:
– Konfiguracja klucza sprzętowego Growatt Shine WiFi-X – https://youtu.be/Mj1l_miO26c
– Konfiguracja klucza sprzętowego Growatt Shine GPRS-X – https://youtu.be/OxtGuTYoDFU
Podczas zakładania konta należy podać uniwersalny KOD INSTALATORA ANXQ3.
Natomiast jeżeli instalacja fotowoltaiczna została zamontowana przez firmę instalacyjną, należy niezwłocznie skontaktować się z wykonawcą instalacji w celu uzyskania kodu instalatora.
Rekonfiguracja monitoringu po zmianie routera to jeden z głównych problemów użytkowników falowników fotowoltaicznych Growatt. Obejrzyj film instruktażowy i artykuł na forum Growatt, który omawia ten temat 100%.
Wideo: https://youtu.be/xiCRwKVID3I
Aby otrzymać kod instalatora, wejdź na stronę oss.growatt.com, następnie kliknij przycisk „Rejestracja” i wybierz Konto instalatora. Następnym krokiem jest wypisanie wszystkich danych firmy instalacyjnej. Konieczne jest podanie numeru seryjnego jednego z falowników oraz dokumentów rejestracyjnych firmy.
Wyłączenie falownika fotowoltaicznego z powodu nadmiernego napięcia wynika z Rozporządzenia Komisji (UE) EN 50549-1/2-2019. Ograniczenia te nałożyły przedsiębiorstwa energetyczne. Growatt nie jest odpowiedzialny za ten problem i nie ma na niego wpływu.
Przede wszystkim proces montażu instalacji fotowoltaicznej należy przeprowadzić zgodnie ze wszystkimi instrukcjami prawidłowego montażu. Pomocne mogą okazać się także szkolenia instalacyjne organizowane przez Growatt Poland / PV Expo.
Informacje o szkoleniach można znaleźć na stronie Growatt: https://growatt.pl/szkolenia-fotowoltaika-kursy/
UWAGA: Do złożenia reklamacji wymagany jest certyfikat instalatora UDT/RES lub certyfikat SEP.
„Błąd 129 AC OUT OF RANGE” to jeden z najczęstszych problemów w falownikach marki Growatt. Nie jest to jednak problem krytyczny, który powinien nie pozwalać właścicielom falowników Growatt spać w nocy.
„Błąd 129 AC OUT OF RANGE” zgłasza, że napięcie w sieci zakładu energetycznego jest zbyt wysokie lub zakład nie może odbierać energii.
W 98% przyczyną tego problemu jest złe ustawienie w falownikach.
Prawidłowe ustawienie polskiej normy EN50438 – https://youtu.be/tTMpw9iaLXs
Aby uzyskać więcej informacji na temat błędu 129, odwiedź forum Growatt: https://forum-growatt.pl/viewtopic.php?f=21&t=16&sid=e046a84308b0d396dcf2e20d1ca79af1
Sprawdź instalację fotowoltaiczną: wtyczki, przewody, wykonaj odpowiednie pomiary elektryczne, sprawdź czy falownik fotowoltaiczny jest prawidłowo uziemiony (masa przykręcona do obudowy falownika w wyznaczonym miejscu).
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź forum Growatt: https://forum-growatt.pl/viewtopic.php?f=21&t=47
Jeśli instalacja fotowoltaiczna została wykonana przez firmę, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zgłosić usterkę instalatorowi. Jeśli jesteśmy instalatorem i nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać problemu, kontaktujemy się z infolinią serwisową.
Procedurę składania reklamacji opisaliśmy na forum Growatt: https://forum-growatt.pl/viewtopic.php?f=21&t=23
Wykonawca instalacji fotowoltaicznej powinien sprawdzić u klienta, czy wszystkie przewody są prawidłowo dokręcone, czy wtyczki nie są poluzowane oraz czy bezpieczniki i inne elementy rozdzielnicy nie są uszkodzone. W ostateczności prosimy zgłosić sprawę do serwisu Growatt.
Falowniki Growatt standardowo wyposażone są w rejestratory danych, które umożliwiają urządzeniu połączenie się z Internetem i zdalną zmianę ustawień falownika lub aktualizację jego oprogramowania.
Growatt oferuje 2 typy rejestratorów (podłączane do portu RS-232 lub USB), współpracujące z trzema głównymi typami połączeń sieciowych: Wi-Fi, Ethernet i GPRS.
Uzyski osiągane przez instalację fotowoltaiczną zależą od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zalicza się rodzaj i ilość modułów fotowoltaicznych, kąt nachylenia modułów, azymut instalacji fotowoltaicznej, możliwe błędy w montażu (np. źle dobrane średnice przewodów AC lub DC) czy wady w instalacji fotowoltaicznej. elementy, z których została wykonana instalacja fotowoltaiczna.
Jest to efekt sprawności falownika, która nigdy nie jest stała. Zależy to od dwóch podstawowych czynników:
– obciążenie falownika (najwyższa sprawność występuje przy obciążeniu w zakresie 40-60% znamionowej mocy wyjściowej. Poniżej i powyżej sprawność będzie zawsze nieco niższa)
– napięcie pracy MPPT (napięcie znamionowe DC podane w karcie katalogowej nie jest przypadkowe. To właśnie dla tej wartości możemy osiągnąć największą sprawność falownika. Dlatego przy małej mocy falownika lepiej zastosować więcej paneli o niższych moc osiągająca wyższą wartość napięcia na ciąg)
Potrzebujesz więcej informacji? Jesteśmy tu dla Ciebie
+48 728 358 790
orders@pvexpo.pl
ul. Kłodnicka 56E, 41-706 Ruda Śląska, Polska
Łap promienie inspiracji i bądź na bieżąco z naszymi newsletter